סוכן ביטוח פנסיוני עצמאי

בשוק הביטוח פועלים שני סוגי סוכנים: סוכני ביטוח פנסיוניים וסוכני ביטוח אלמנטריים. הסוכנים מהסוג הראשון מורשים להתאים ללקוחותיהם ביטוחי בריאות, ביטוחי חיים, ביטוחים סיעודיים, ביטוח מחלות קשות, ביטוח אובדן כושר עבודה וכן מוצרי חיסכון ארוכי טווח דוגמת קרנות פנסיה. הסוכנים האלמנטריים מתמקדים בביטוחי רכוש, ביטוחים עסקיים, ביטוחי נסיעות לחו"ל ועוד. בכל אחת מהקטגוריות ניתן לעבוד הן כשכירים והן כעצמאיים. סוכן ביטוח פנסיוני שכיר עובד בחברת ביטוח ולכן באופן טבעי מוכר רק את הפוליסות שלה. סוכן ביטוח פנסיוני עצמאי, לעומת זאת, רשאי להתאים ללקוחותיו כל פוליסת ביטוח של כל חברת ביטוח – ועל כן הוא מעניק ללקוחותיו חופש בחירה מלא ולמעשה אפשרות להבטיח כיסוי אופטימלי לכל צורך. הרבה אנשים לא מבינים מה הם סוגים הביטוחים שיש להם ותוהים האם חייבים סוכן פנסיוני.

סוכני ביטוח עצמאיים עשויים לעבוד באופן עצמאי לגמרי או במסגרת סוכנות ביטוח שהיא גוף שמאגד מספר סוכנים ומספק להם מעטפת לוגיסטית ותמיכה, כך שיוכלו להקדיש את מלוא תשומת הלב והמשאבים ללקוחותיהם. בהקשר של הביטוח הפנסיוני תשומת לב מרבית היא חובה, שכן מדובר בפוליסות מורכבות מטבען. כך למשל במסגרת בחירת פוליסת ביטוח סיעודי ישנם שני דגשים חשובים – גובה הקצבה שמשלמת כל חברת ביטוח במקרה שהמבוטח הופך לסיעודי ופרק הזמן שבו היא משלמת את הקצבה הנ"ל. בנוסף ישנם הבדלים בין חברות הביטוח השונות מבחינת רמת השירות והקשיים שהן מערימות על מי שהתפקודים היומיומיים שלו נפגעים. גם בביטוחי הבריאות והחיים ישנן סוגיות רבות שחשוב לבחון בקפידה, ובאופן כללי רצוי תמיד לוודא שכל מבוטח מודע לחלוטין לכיסויים שמעניקות לו הפוליסות ומבין בדיוק על מה הוא משלם (וכמו כן לא מגיע למצב של כפל ביטוחים שמצמצם את ההכנסה הפנויה בהווה שלא לצורך).

ב-check bit תמצאו סוכני ביטוח פנסיונים עצמאיים מיומנים ומנוסים מאוד, שיעזרו לכם לבחור את המוצרים המתאימים לכם ביותר על סמך הצרכים הספציפיים שלכם – ובעצם לזכות בשקט הנפשי המקסימלי בזכות הביטוח המיטבי.

שתף מאמר
דילוג לתוכן